Logo
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel.: 77 418 12 70, 77 418 12 31
   
  

Oferta szkoły 2023
Szczegółowa prezentacja z ofertą I LO w Kluczborku na rok szkolny 2023/2024 znajduje się w załączniku na dole strony. Zapraszamy do zapoznania się z kierunkami kształcenia! Jesteśmy do Państwa dyspozycji. Ewentualne pytania prosimy przesyłać na sekretariat@zsokluczbork.pl lub kontaktować się z nami telefonicznie 77 418 12 70, 77 418 12 31.

Martwisz się dojazdem? Nie ma problemu – możesz ubiegać się o miejsce w internacie, w którym będziesz mógł/a spokojnie mieszkać, smacznie zjeść, uczyć się i nawiązywać trwałe przyjaźnie. Zgłoś się do Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kluczborku www.ckzkluczbork.edu.pl/internat/kontakt-internat/ +48 733 807 702, internat.konopnickiej@ckzkluczbork.edu.pl.


 
 


MICEK

M jak MOC! 

Ósmoklasisto I LO w Kluczborku to wybór właśnie dla ciebie. Nasza szkoła to z pewnością najlepsza szkoła w powiecie kluczborskim. Świadczą o tym przede wszystkim najwyższe wyniki w  zdawaniu egzaminów maturalnych w okolicy oraz osiągnięcia naukowe naszych uczniów. Jesteśmy notowani w rankingu najlepszych szkół w Polsce, zdobywając corocznie brązowe lub srebrne tarcze. To właśnie naszym zdolnym uczniom i wykwalifikowanej kadrze nauczycielskiej zawdzięczamy w.w. sukcesy. Micek podejmuje wiele inicjatyw współpracy międzynarodowej,aby ułatwić swoim uczniom naukę i sprawić, żeby nie była ona postrzegana jako coś złego i monotonnego.Jeżeli nie jesteś pewien swojego wyboru to zapewniam cię, że I LO w Kluczborku to wybór inwestycji w siebie i swoje pasje. Obiecuję, że na 100% znajdziesz u nas swoje miejsce.

I jak INWENCJA TWÓRCZA

Nie od dziś wiadomo,że szkoła to nie tylko realizacja podstawy programowej, ale także kultura, twórczość i zaangażowanie jej społeczności. W I Liceum Ogólnokształcącym w Kluczborku widzimy tego najlepsze przykłady. Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły są osobami obdarzonymi wieloma talentami, co pokazują poprzez m.in. organizację niesamowitych imprez. W grudniu w naszej szkole odbyło się Christmas Song Karaoke, w którym uczestniczyli chętni uczniowie. Mieli oni okazję zaśpiewać najpopularniejsze piosenki świąteczne w językach obcych. Wydarzenie to na pewno zostanie każdemu w pamięci na długie lata, bowiem pomysłowość i zaangażowanie uczestników sprawiło, że ...... grudnia przestał być zwykłym dniem szkolnym, a stał się kuźnią filologicznych i muzycznych talentów.
W naszym liceum rozwijamy kreatywność i wcielamy w życie inwencje, biorąc udział w wielu projektach. Jeszcze nie tak dawno uczniowie naszej szkoły wzięli udział w projekcie "Matish Masters",w którym oprócz rozwijania umiejętności matematycznych, mogli podszkolić swój język angielski.
Nie zapominajmy również o niezastąpionej pracy samorządu uczniowskiego; akcje charytatywne, koncerty, mikołajki czy pierwszy dzień wiosny to tylko kilka wydarzeń, które zostały przez niego zorganizowane.

C jak CEL

I Liceum Ogólnokształcące w Kluczborku stawia sobie wysoko poprzeczkę, zawsze jednak potrafi stawić jej czoła. Celem naszej szkoły jest dobre przygotowanie każdego ucznia do egzaminu maturalnego. Pomoże w tym szeroki wybór profili i przedmiotów rozszerzonych, które pomogą dostać się na wymarzoną uczelnię. Oprócz dążenia do jak najlepszego edukowania uczniów, nasze liceum stawia sobie za cel przygotowanie ich do życia. Na wielu lekcjach bowiem oprócz regułek i czytania książek, rozwijamy swoją kreatywność i mamy szansę wykazać się umiejętnościami, które przydadzą się w naszej dalszej edukacji.

E jak EDUKACJA

Przyszli licealiści! Serdecznie zapraszamy Was do Naszej szkoły ponieważ oprócz przerażającej ilości schodów mamy również wysoki poziom kształcenia Naszych uczniów! Jesteśmy najlepszą szkołą w powiecie w zdawaniu egzaminów maturalnych, wielu z Naszych podopiecznych to finaliści olimpiad i konkursów. Organizujemy też wiele projektów np. ,,Uczę się więc jestem", dzięki któremu współpracujemy z Uniwersytetem Medycznym w Opolu oraz udało Nam się wyjechać do Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku gdzie nasi uczniowie mogli podziwiać reaktor jądrowy "Maria".
A zatem drodzy ósmoklasiści! Wybór Naszej szkoły pozwoli wam nie tylko napisać maturkę na 100%, ale też rozwijać Wasze pasje i spędzić miło czas! Zapraszamy!

K jak KULTURA

Drodzy ósmoklasiści! Nasza szkoła oprócz wysokiego poziomu nauczania stara się też rozwijać pasje uczniów. Oferujemy spotkania w Dyskusyjnym Klubie Filmowym, na którym często goszczą ważne osobistości związane z tematyką filmową. Nasza szkoła posiada też bardzo dobrze wyposażoną salę filmową. Organizujemy liczne wycieczki w kraju oraz za granicę. Uczestniczymy w międzynarodowych projektach Face It, GEM oraz ERASMUS+, na których poszerzamy swoją wiedzę o kulturach innych państw. Co roku hucznie obchodzimy narodowe święta oraz szykujemy swoje własne eventy np. Love Song Karaoke czy STOP NARKOTYKOM. U Nas nawet na jasełkach można się świetnie bawić! Dlatego jeżeli szukasz rozrywkowej, luźnej i zabawnej szkoły, która jednocześnie uczy i bawi - WYBIERZ MICKA!!!

Autorzy:
Litera M i plakat - Martyna Szczygieł
I -  Ola Bielska
C - Ola Bielska
E - Daria Dereń
K - Asia Barton


Załączniki: