Logo
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel.: 77 418 12 70, 77 418 12 31
   
  

Projekt Erasmus+ Cybers


Współpraca międzynarodowa w unijnych programach Erasmus+, a wcześniej Comenius, to wyróżnik naszej szkoły. Nieprzerwanie od 2004 roku zapewniamy naszym uczniom możliwości rozwijania umiejętności językowych podczas wymiany uczniów. Do tej pory skorzystało z tej oferty ponad 100 chętnych uczniów. 

Spotkaniem koordynatorów we włoskiej szkole w Vasto rozpoczęliśmy działania w kolejnym projekcie Cybers, projekcie mającym na celu pomóc uczniom lepiej radzić sobie w cyfrowym świecie zagrożonym przemocą. Włoska szkoła zilustrowała ideę projektu w formie plakatu, którego interpretacja będzie pierwszym zadaniem projektowym dla uczniów.  

Warsztaty dla koordynatorów skoncentrowane były na doskonaleniu umiejętności tworzenia filmów video, które posłużą do utrwalenia rezultatów projektu i wypracowanych materiałów jako otwartych zasobów edukacyjnych.  

Nauczyciele mieli również okazję do przedyskutowania mobilności uczniów, które są w obecnej sytuacji pandemicznej nowym wyzwaniem dla organizatorów. W trosce o bezpieczeństwo uczestników i zapewnienie wysokiej jakości działania zredefiniowano zaplanowane mobilności i określono zasady finansowania, dostosowując je do nowych potrzeb.  

Pomimo występujących utrudnień mamy nadzieję, że projekt zapewni uczestnikom wiele ciekawych i pożytecznych doświadczeń. Wierzymy, że Erasmus+ zmienia życie i otwiera umysły, o czym mieliśmy okazję przekonać się już wiele razy podczas poprzednich projektów.


autorki: Agata Murzyńska, Krystyna Błażewska

Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie