Logo
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel.: 77 418 12 70, 77 418 12 31
   
  

Opolska historia


Na wirtualnej mapie, która będzie dostępna w bezpłatnej aplikacji mobilnej pn. „(O)polska historia mobilna”, znajdą się opisy miejsc zaproponowanych przez Maję Krzyżanowską z klasy IIb, która znalazła się w gronie laureatów konkursu.

Konkurs Wojewody Opolskiego „(O)polskie na mapie historii” polegał na wytypowaniu i zgłoszeniu nieznanych dotąd Miejsc Pamięci na terenie województwa opolskiego w jednej z trzech kategorii: powstania śląskie, historia najnowsza lub opolscy bohaterowie.

Mogły to być m.in. pomniki, miejsca pochówku, obiekty historyczne, udokumentowane zdarzenia i postaci historyczne. Zgłoszenie miało zawierać lokalizację Miejsca Pamięci, krótki opis uwzględniający kontekst historyczny oraz zdjęcie.

Nasz uczennica tak komentuje ten sukces: Biorąc udział w konkursie „(O)polskie na mapie historii” w swojej pracy przedstawiłam historię trzech postaci: Franza Marxa i braci Roberta i Józefa Kansych mieszkających w okolicach Kluczborka. Zajęłam II miejsce w kategorii dzieci i młodzież. Konkurs bardzo mi się podobał i uważam, że koncept aplikacji jest bardzo ciekawy i powinno się mówić o niej więcej. Będzie ona pokazywała w ciekawy sposób miejsca niedaleko nas z niezwykłą historią.

 Autorka: Iwona Baldy


Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie