Wreszcie udało się nam wyjechać! Dzielnie przemierzyliśmy Wrocław (ponad 10 km, 15 tys. kroków), przenosiliśmy się w czasie (od średniowiecza, przez barok do XXI w.), a schodów pokonaliśmy niezliczoną liczbę. Będzie co wspominać! Odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, które były utrwaleniem dotychczasowo poznanej wiedzy oraz uzupełnieniem jej o nowe informacje.
Wycieczka rozpoczęła się od interesującej lekcji w Muzeum „Pana Tadeusza”. Mieliśmy szansę przypomnieć sobie najważniejsze wydarzenia z doby romantyzmu oraz uzupełnić wiedzę na temat patrona naszej szkoły - Adama Mickiewicza. Wygląd sal oraz eksponaty pomogły przenieść się do klimatu tamtych czasów.
Kolejnym punktem wycieczki było odwiedzenie Auli Leopoldina (dzień wcześniej otwartej po generalnym remoncie) oraz Oratorium Marianum, należących do Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego. Barokowy styl sal oraz zdobione freskami ściany i sufity zachwyciły wszystkich. Tam uczniowie przedstawili historię miejsc, czyli stali się naszymi przewodnikami. Z Wieży Matematycznej podziwialiśmy panoramę Wrocławia.
W drodze na Mostek Pokutnic zatrzymaliśmy się najpierw na Wyspie Słodowej (podziwialiśmy nowoczesny budynek Concordia Design), a następnie na Wyspie Daliowej oglądaliśmy rzeźbę pt. ,,Nawa”, która została zaprojektowana przez Oskara Ziętę. Dotarłszy do celu jedna z uczennic opowiedziała legendę o Mostku Pokutnic. Do pokonania było 247 schodów, z którymi uczniowie sprytnie sobie poradzili .
Dzięki wycieczce mieliśmy możliwość spojrzenia na różne epoki nie tylko ze zdjęć i opowiadań, ale naprawdę zetknąć się z dawną rzeczywistością.
autorzy: klasa 3 B