Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel.: 77 418 12 70, 77 418 12 31

Szachowy Mistrz I LO wyłoniony!

W czwartkowy poranek 20.10.2022 r. miłośnicy królewskiej gry spotkali się w auli naszej szkoły, aby stoczyć bój o tytuł najlepszego szachisty I LO w Kluczborku. Głównym celem turnieju była popularyzacja gry w szachy w środowisku szkolnym oraz wyłonienie czterech najlepszych szachistów, którzy będą reprezentowali naszą szkołę w zawodach powiatowych.

Po otwarciu Turnieju przez dyrektor Krystynę Błażewską 30 młodych szachistów przystąpiło do sportowej rywalizacji. Nad prawidłowością przeprowadzenia turnieju czuwał sędzia szachowy p. Tadeusz Tymrakiewicz. Po zaciętej rywalizacji Puchar Dyrektora Szkoły zdobył Adrian Czaja z klasy III c, który wygrał wszystkie swoje partie. Drugie miejsce zajęła uczennica klasy drugiej Maja Kowalska, wyprzedzając Macieja Janeczka z klasy IV b. Tuż za podium znalazł się David Dziegiel z klasy IV a.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za grę fair play, a zwycięzcom życzymy powodzenia na zawodach powiatowych.

autorka: Dorota Komarnicka