Logo
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel.: 77 418 12 70, 77 418 12 31
   
  

Strzelnica


Zapraszamy szkoły z Opolszczyzny oraz inne organizacje zainteresowane sportem strzeleckim na ćwiczenia. Prosimy o uzgodnienie terminu wizyty na strzelnicy telefonicznie pod numerem 77 418 12 70 lub na maila sekretariat@zsokluczbork.pl.
Można również skorzystać z zapisów za pomocą formularza w linku
forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx.

Wirtualną strzelnicę otwarto oficjalnie otwarto w dniu 15 grudnia 2021 r. Strzelnica powstała w ramach konkursu ofert Ministra Obrony Narodowej pn. "Strzelnica w powiecie". Strzelnica będzie służyć uczniom klas mundurowych z powiatu kluczborskiego i powiatów ościennych do kształcenia umiejętności w bezpiecznym posługiwaniu się bronią. Będą mogli z niej korzystać także inni uczniowie powyżej 15 roku życia zainteresowani strzelectwem sportowym oraz organizacje pozarządowe, prowadzące działalność na rzecz obronności państwa.


W uroczystości otwarcia uczestniczyli m.in. przedstawiciele administracji rządowej, wojska i innych służb mundurowych. Gości przywitali Starosta Kluczborski - Mirosław Birecki i Dyrektor ZSO - Krystyna Błażewska, następnie możliwości techniczne urządzenia zaprezentował nauczyciel ZSO - Andrzej Mazurek. Pierwsi strzelnicę przetestowali uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Licealno-Technicznych oraz Wiktoria Włodarczyk - uczennica ZSO w Kluczborku, która od kilku lat z sukcesami trenuje strzelectwo w WKS Śląsk Wrocław i jest reprezentantką Polski w skeecie. W pojedynkach strzeleckich zmierzyli się także zaproszeni goście.

Wirtualna strzelnica jest kompletnym, multimedialnym, przenośnym, strzeleckim systemem szkolno-treningowym umożliwiającym prowadzenie ćwiczeń jednocześnie dla 4 strzelających z wykorzystaniem różnych rodzajów broni treningowej - karabinków i/lub pistoletów (laserowych symulatorów broni), na różnych wirtualnych odległościach, z postaw strzeleckich: leżąc, klęcząc, stojąc.

Koszt całego przedsięwzięcia to 187 tys. zł. Powiat kluczborski zdobył na ten cel z MON 138 tys. zł, resztę pokrył ze swojego budżetu.

tekst i zdjęcia: Powiat Kluczborski

Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie