Logo
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel.: 77 418 12 70, 77 418 12 31
   
  

Hat trick ortograficzny


Trzy uczennice I LO  Julia Chrzan, Julia  Ostrowska ( opiekunka  I. Baldy)  i Paola Jaroń (opiekunka J. Nizwald – Bugajak) na podium w  XVI REJONOWYM  DYKTANDZIE INACZEJ organizowanym przez  Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku. 

Uczennice biorące  udział w konkursie miały za zadanie stworzyć samodzielnie oryginalny tekst dyktanda, który  powinien charakteryzować się adekwatnym do wieku uczestników poziomem trudności.  
Oprócz poprawności ważna była oryginalność tekstu i pomysłowość autora. Dziewczyny spisały się świetnie, co doceniło jury. 
 
Poniżej fragmenty nagrodzonych dyktand: 
 
W ostatni tydzień przed wakacjami uczniowie zgromadzili się przy pani Żanecie, która jak co dzień ubrana była w swój turkusowy komplecik z broszką w kolorze ochry i wyglądała co najmniej uroczo na tle ogrodu różanego w Ogrodzie Japońskim we Wrocławiu.

Pani Żaneta Trzebiatowska była znużona swoją żmudną pracą w przychodni psychologiczno-pedagogicznej. Była przeszczęśliwa, kiedy okazało się, że jej wymarzony dwór w Chrząszczycach został wystawiony na sprzedaż.

Podczas jednego z sierpniowych, ciepłych wieczorów Żaneta wybrała się na przechadzkę ze swoim czworonożnym przyjacielem i dumała o podróży Koleją Transsyberyjską. Przycupnęła nad rzeką i, wpatrując się w horyzont, wymarzyła sobie niesamowitą wyprawę z Moskwy, przez Irkuck i Nowosybirsk, do mroźnego Władywostoku. 

Grtaulujemy wspaniałego sukcesu!


autorki: Iwona Baldy i Joanna Nizwald-Bugajak
 

Powiększenie