Logo
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel.: 77 418 12 70, 77 418 12 31
   
  

Po długiej rozłące ze sztuką...


Klasy drugie 4-letniego liceum w ramach lekcji rozszerzonego języka polskiego miały możliwość pobytu w Muzeum im. Jana Dzierżona w Kluczborku. Obejrzeliśmy wówczas dwie wystawy. Pierwszą z nich była wystawa poświęcona twórczości Bronisława Gniazdowskiego pt. „Alfabet Pana Bronisława”. Powstała ona z okazji 30. rocznicy jego śmierci. Na wystawie zobaczyliśmy fotografie, dokumenty i piękne, barwne obrazy, które pochodziły głównie ze zbiorów prywatnych rodziny malarza.

Autorem drugiej wystawy pt. „Stranger Things” był Maciej Knapa. Na ekspozycji, po której oprowadzał nas sam twórca, zobaczyliśmy czarno-białe grafiki oraz niezwykle ciekawe, różnokolorowe obrazy. Artysta opowiedział nam o swoim zainteresowaniu abstrakcjonizmem, a także o tym, jak wygląda i jak pracochłonny jest proces tworzenia obrazu. Na koniec mieliśmy okazję zostawić po sobie ślad, wpisując się do księgi pamiątkowej.

Cieszymy się, że po tak długiej rozłące ze sztuką mogliśmy wybrać się do muzeum i znów pobudzić swoją wyobraźnię. Było to bardzo miłe przeżycie, które z chęcią w przyszłości powtórzymy! 


autorka:
Laura Woźnik

Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie