Logo
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel.: 77 418 12 70, 77 418 12 31
   
  

Gratulacje dla laureatki i finalistki XXVIII Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim


17 maja w Opolu odbył się Finał XXVIII Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim "Jugend trägt Gedichte vor" / „Młodzież recytuje poezję”. W ostatnich zmaganiach tych czteroetapowych zawodów poetyckich wystąpiło 73 uczestników w trzech kategoriach wiekowych; w kategorii szkół ponadpodstawowych jury i zgromadzona w Teatrze EKO-Studio przy ul. Armii Krajowej publiczność wysłuchali 14 osób. Reprezentantki naszej szkoły – Klaudia Kinder (klasa IIIE) i Weronika Patrzek (klasa IID) -  pięknie zaprezentowały się w tej trudnej sztuce przekazu arty-stycznego uzyskując odpowiednio tytuły:
 
Klaudia - laureatki : za zajęcie 2. miejsca w tym etapie
Weronika - finalistki: za udział w tym wydarzeniu
 
Laureatów konkursu wybrało jury w składzie: dr hab. Daniela Pelka - profesor Uniwersytetu Opol-skiego Wydziału Filologicznego, dr Marek Sitek – wykładowca Uniwersytetu Opolskiego Wydzia-łu Filologicznego, Monika Wójcik-Bednarz – kierownik Biblioteki Austriackiej w Opolu oraz dr Beata Giblak – wykładowca PWSZ w Nysie. Gośćmi honorowymi tego wydarzenia były m.in.: Konsul Republiki Federalnej Niemiec pani Birgit Fisel-Rösle i Wicemarszałek Województwa Opolskiego pani Zuzanna Donath-Kasiura.
 
Obie nasze uczestniczki były bardzo zadowolone ze swojego występu, o czym informują nas w krótkiej rozmowie z nimi:
 
Klaudia: „Cóż to był za konkurs! Choć nie był to mój pierwszy kontakt z tym wydarzeniem, nie spodziewałam się tak dobrego wyniku. Cieszę się, że mogłam konkurować z tak uzdolnionymi osobami z całego województwa.”
 
Weronika: „Uczestniczę w konkursie recytatorskim z języka  niemieckiego już od pierwszej klasy szkoły podstawowej, jednak w tym roku po raz pierwszy doszłam do etapu finałowego. Mimo, iż nie zajęłam miejsca na podium jestem z siebie bardzo dumna. Było to dla mnie ogromne przeży-cie, ponieważ mogłam zaprezentować się w teatrze. Zdobywając tytuł finalisty mam jeszcze więk-szą motywację do dalszego działania.”
 
Serdecznie gratulujemy obu dziewczynom tak wspaniałego występu!


autorka: Alina Pawlikowska
 

Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie