Logo
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel.: 77 418 12 70, 77 418 12 31
   
  

Nie takie zwykłe oglądanie


Zdecydowałam się wziąć udział w warsztatach pisania recenzji filmów animowanych, ponieważ potrzebowałam kreatywnego zajęcia, oderwania się od wszystkich szkolnych obowiązków. Pierwsze spotkanie - ogrom wiedzy i nowych informacji! Prowadzący Szymon Szul z Grupy Badawczej Uniwersytetu Łódzkiego pokazał nam, jak oglądać animacje, na co zwracać uwagę, jak budować poszczególne części recenzji oraz jak interpretować, aby nie nadinterpretować.
 
Po tych zdalnych zajęciach byłam zainspirowana i w pełni zmotywowana do pracy. Po wielu godzinach przed komputerem i zbyt wielu wypitych kubkach kawy powstało moje małe dzieło - recenzja jednej z animacji, która brała udział w festiwalu. Na drugich zdalnych zajęciach, każda powstała recenzja była omawiania indywidualnie. Prowadzący doradzał, na co jeszcze można zwrócić uwagę, co należy podkreślić, wprowadzając ewentualne poprawki.
 
I tak po kolejnych szlifach powstała moja zwycięska recenzja, którą teraz można przeczytać na oficjalnej stronie festiwalu O!PLA. Wygrana niezmiernie mnie cieszy, ale wdzięczna jestem przede wszystkim za wiedzę i mnóstwo inspiracji, które wyniosłam z tych warsztatów!


autorka: Joanna Federkiewicz, klasa III e


Nagrodzony tekst uczennicy I LO w Kluczborku jest już na stronie O!PLA: polskaanimacja.wordpress.com/jak-pisac-oanimacji/
 

Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie