Logo
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel.: 77 418 12 70, 77 418 12 31
   
  

Warsztaty dla wolontariuszy


14.09.2022 r. w ZSO w Kluczborku odbyły się warsztaty pod nazwą "Młodzi się szkolą-profesjonalizacja działań wolontariackich", które miały za zadanie podnieść kwalifikacje wolontariuszy. Były one częścią projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Edukacyjne Mickiewicz i finansowanego przez Samorząd Województwa Opolskiego. Udział w tym wydarzeniu wzięli uczniowie ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z powiatu kluczborskiego i oleskiego.

Uczestnicy warsztatów podzieleni na grupy doskonalili swoją wiedzę w rękodziełach, na przykład nauczyli się tworzyć makramowe bransoletki, biżuterię z filcu oraz ręcznie malowane spersonalizowane plecaki. Biorąc udział w zajęciach z face paintingu, uczniowie dowiedzieli się, jak  pomalować twarz na różne okazje, a podczas zajęć z wyrobu świeczek sojowych oraz mydełek uczniom udało się stworzyć własne ciekawe wyroby. Na warsztatach dziennikarskich grupa dowiedziała się, jak dobrze przeprowadzić wywiad, po czym wolontariusze spróbowali swoich sił w roli dziennikarzy. Zajęcia muzyczno-taneczne i warsztaty integrujące, najgłośniejsze oraz wymagające największych zasobów energii, dostarczyły uczestnikom  zastrzyku energii i pomysłów na wspólną zabawę.

Panowała świetna atmosfera, a wydarzenie prowadzili prawdziwi profesjonaliści. Bezcenna była też możliwość spotkania się z innymi wolontariuszami i dzielenie się doświadczeniami.
Dziękujemy organizatorom, gościom i uczestnikom, wszystkim, którzy wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Był to dzień bardzo produktywny i pełen pozytywnych wrażeń.


autorka: Katarzyna Rakoczy
 

Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie