Logo
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel.: 77 418 12 70, 77 418 12 31
   
  

Sama przeciw wszystkim


Czemu zależy nam na przejęciu kontroli nad naszym życiem? Czemu obwiniamy kogoś, gdy nie umiemy racjonalnie zdefiniować winnego? Czy człowiek może okazać się zupełnie inny niż na pierwszy rzut oka?

Na te pytania uczniowie naszej szkoły próbowali odpowiedzieć wspólnie z profesorem Tomaszem Grzybem z Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu podczas spotkania pt. „Sama przeciw wszystkim - o tym, gdy wiara w prawo i społeczeństwo zawodzi”. Zanim jednak rozpoczęliśmy rozważania, oglądaliśmy film „Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri” Martina McDonagha. Na podstawie dramatu, który uznaliśmy za western (tylko taki bardziej skomplikowany) oraz historii i doświadczeń, o których opowiadał nasz gość, próbowaliśmy poznać, albo chociaż przybliżyć się do odpowiedzi na wcześniej zadane pytania.

Jedną z konkluzji, jakimi podsumowane zostało nasze spotkanie, była wiara w dobre intencje drugiego człowieka, próba zrozumienia drugiej osoby i tego, co nią kieruje, bo przecież nigdy nie wiemy, … czy ktoś właśnie nie wraca od dentysty.

autorka: Zuzanna Dziuba

Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie