Logo
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel.: 77 418 12 70, 77 418 12 31
   
  

Klasa IE na warsztatach graffiti


W naszym liceum 21. i 22. września br. odbyły się warsztaty graffiti. Zajęcia prowadził pracownik Kluczborskiego Domu Kultury, pan Przemek Szyporta, znany jako Petion. Mieliśmy z nim dwa spotkania warsztatowe.

W pierwszym dniu dowiedzieliśmy się jak powstają jego prace oraz poznaliśmy historię graffiti, a nawet sami spróbowaliśmy swoich sił i stworzyliśmy własne prace ze swoimi imionami bądź ksywkami. Na drugi dzień poszliśmy do Eko-klasy. Dostaliśmy płótno i każdy z nas miał szansę pomalować tło jakim tylko chciał kolorem farby w sprayu. Na końcu Petion odbił nam na każdym obrazie szablon – wizerunek patrona szkoły Adama Mickiewicza. Nasze prace można zobaczyć w sali lekcyjnej 25. Były to ciekawe zajęcia pełne zabawy, nowych doświadczeń oraz była to szansa na zintegrowanie się naszej klasy.

Sekwencja naszych dwóch spotkań była jednym z punktów szerszej całości o nazwie Festiwal Graffiti. Festiwal ten został przeprowadzony w ramach realizacji zadania publicznego finansowanego z funduszy Województwa Opolskiego. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Edukacyjne Mickiewicz.

autorka: Julia Urbańska

Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie