Logo
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel.: 77 418 12 70, 77 418 12 31
   
  

Szkolny program doradztwa zawodowego


W ramach realizacji szkolnego programu doradztwa zawodowego zorganizowaliśmy spotkanie z absolwentem naszego liceum, studentem architektury. Marcin Stępień opowiedział w pasjonujący sposób uczniom klas drugich o studiach na kierunku architektury, pierwszych doświadczeniach zawodowych i perspektywach dla dyplomowanego inżyniera.

Serdecznie gratulujemy Marcinowi osiągnięć, a przede wszystkim rozwoju i dojrzałej analizy zaprezentowanej nam w projektach i pomysłach na zagospodarowanie przestrzeni w naszym regionie, m.in. basenu w Bąkowie, przetwórni owoców w Bogdańczowicach, zabudowy jednorodzinnej w Byczynie, czy punktu widokowego w Poznaniu.

Cenne wskazówki odnośnie przygotowań do studiów, tzn. ćwiczenie rysunku, wybranie przedmiotów rozszerzonych na egzaminie maturalnym jak matematyka i fizyka, język obcy z pewnością przydadzą się wszystkim uczniom, którzy marzą o zdobyciu wykształcenia w tym kierunku. Ważnym jest również, jak podkreślił nasz absolwent, samodzielne rozwijanie pasji, np. poprzez czytanie odpowiednich książek i bycie konsekwentnym w działaniu.

Wszystkim uczniom, których dzisiaj zainspirowaliśmy kierunkiem architektury, życzymy wytrwałości w przygotowaniach!

autorka: Krystyna Błażewska

Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie