Logo
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel.: 77 418 12 70, 77 418 12 31
   
  

Światowy Dzień Wody


22 marca z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie klasy ID i klasy IIC mieli okazję wysłuchać ciekawych wykładów online zorganizowanych przez Wydział Przyrodniczo-Techniczny Uniwersytetu Opolskiego.

Klasa ID wzięła udział w wykładzie pani dr hab. Małgorzaty Rajfur, prof. UO „Palmaria palmata jako bioczujnik zanieczyszczenia metalami ciężkimi wód powierzchniowych ". Dowiedzieliśmy się o zastosowaniu glonów do biologicznego monitorowania zanieczyszczenia wód metalami ciężkimi, a także technik analitycznych wykorzystywanych przez autorów podczas prowadzonych badań laboratoryjnych i terenowych, które prowadzono na wodach Jeziora Turawskiego. 
 
Klasa IIC wzięła udział w wykładzie prowadzonym przez dr Elżbietę Gołąbek, dotyczącym ogrodów deszczowych, korzyści ich zakładania, pielęgnacji i praktycznych rozwiązań z nimi związanych oraz w wykładzie mgr Adriana Schutta ,,Woda w kosmetykach", z którego dowiedzieliśmy się o niezwykłych dla skóry właściwościach wody, oraz jak ważną rolę pełni w pielęgnacji. 
 
autorki: Zuzanna Kubicka IIC, Julia Grzybek ID 

Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie