Logo
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel.: 77 418 12 70, 77 418 12 31
   
  

Turniej Debat Oksfordzkich - 100. Rocznica III Powstania Śląskiego


16 czerwca 2021 r. w Opolu odbyło się podsumowanie I Turnieju Debat Oksfordzkich o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego, którego organizatorem było Stowarzyszenie Edukacyjne MICKIEWICZ. Zadanie realizowane w ramach konkursu samorządu województwa opolskiego wpisało się w obchody 100. rocznicy III Powstania Śląskiego.

Marszałek Województwa Opolskiego wręczył opiekunom drużyn biorącym udział w turnieju pamiątkowe statuetki i dyplomy. Podczas rozdania nagród obecni byli też nasi partnerzy: Instytut Śląski i Archiwum Państwowe w Opolu. Dla naszej szkoły był to wyjątkowy czas, ponieważ nasze drużyny w składzie: Oskar Włoch, Julia Ostrowska, Agnieszka Sytniewska, Olga Markiewicz i Natalia Klimek (opiekun Joanna Piłat) - zajęła I miejsce, a druga drużyna - III miejsce: Paulina Lechowicz, Michalina Andrzejewska, Andrzej Grzesiak i Dagmara Kościuk (opiekunowie: Ireneusz Pientka i Piotr Ostrowski).
Zwycięscy uczniowie zostali nagrodzeni statuetką i dyplomem w szkole. 25 maja młodzież uczestniczyła w jednym ze spotkań przygotowujących do debaty w Archiwum Państwowym w Opolu. Naszymi partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi w projekcie byli również Instytut Śląski w Opolu i Fundacja Szkolne Projekty w Poznaniu. 
 
autor: Piotr Ostrowski
 

  
 
 

Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie