Logo
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel.: 77 418 12 70, 77 418 12 31
   
  

Pikniki wolontariackie. Pokoloruj swoje emocje.


11 października odbył się drugi piknik wolontariacki w ramach zadania publicznego Pikniki wolontariackie "Pokoloruj swoje emocje". Zajęcia odbyły się w Domu Pomocy Społecznej w Kluczborku. W trosce o specyficzne możliwości psychofizyczne pensjonariuszy, przeprowadziliśmy aktywności o charakterze prozdrowotnym i mającym na celu promowanie takich postaw wśród młodych wolontariuszy.

Chcieliśmy, aby uczestnicy nauczyli się lepiej rozumieć i kontrolować swoje emocje, co niewątpliwie przyniosłoby korzyści w budowaniu relacji międzyludzkich. Uważaliśmy to za kluczowe nie tylko dla dobrostanu psychicznego, ale również dla zdrowych relacji w społeczności.

Przed tym wydarzeniem odbyły się inspirujące warsztaty dla naszych wolontariuszy, które dostarczyły im wiedzy i umiejętności niezbędnych do efektywnego działania w świecie wolontariatu. Wzbogacone tą cenną wiedzą, postanowiły one przekazać ją dalej poprzez organizację pikniku dla innych wolontariuszy oraz potrzebujących wsparcia mieszkańców regionu.

Głównym celem tych działań było rozwijanie i profesjonalizacja działań wolontariuszy, aby jak najlepiej wspierać naszą społeczność. Dążyliśmy nie tylko do pomagania osobom w potrzebie, ale także do działania prewencyjnego, minimalizując negatywne czynniki wpływające na jakość życia naszych mieszkańców. Wierzyliśmy, że poprzez rozwijanie współpracy między różnymi grupami społecznymi możemy osiągnąć więcej.

Kulminacją tych działań były materiały, które zostały opublikowane na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych uczestniczących szkół - filmy i reportaże fotograficzne. Dzięki temu mieliśmy nadzieję dotrzeć do jeszcze większej liczby osób i inspirować je do działania na rzecz społeczności.

Zachęcamy do dołączenia do nas, by razem tworzyć pozytywną zmianę w naszym regionie!
Zdjęcia z obydwu pikników do pobrania w linku bit.ly/3shGjuN
  


Działanie dla innych, rozwijanie się i wspieranie lokalnej społeczności - oto krótka charakteryzacja naszych ostatnich działań!

We wtorek 19 września odbył się pierwszy piknik wolontariacki. Zajęcia przeprowadzili doświadczeni specjaliści i zaangażowani wolontariusze. W pikniku wzięli udział zarówno utalentowani członkowie Szkolnych Klubów Wolontariatu z powiatu kluczborskiego, jak i młodzież, która miała ochotę dołączyć do naszego projektu.

To niesamowite doświadczenie pozwoliło nam nie tylko poszerzyć swoje horyzonty i zdobyć nowe umiejętności, ale również stać się bardziej zaawansowanymi wolontariuszami. Dowiedzieliśmy się, jak możemy rzeczywiście pomagać mieszkańcom naszego regionu i wpływać na poprawę ich jakości życia.

W trakcie tych działań nie zapomnieliśmy o najważniejszych uczestnikach - dzieciach z domu dziecka, podopiecznych świetlicy terapeutycznej Parasol. Dla nich zorganizowaliśmy zajęcia, podczas których uczyliśmy się, jak dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne, rozwijać swoje zainteresowania, a także radzić sobie ze swoimi emocjami. Zajęcia były dostosowane do potrzeb i możliwości uczestników, zapewniając im pozytywne i cenne doświadczenia.

Jesteśmy dumni z tego, co udało nam się osiągnąć, i już nie możemy się doczekać kolejnych akcji, które pomogą nam razem tworzyć lepszą przyszłość dla naszej społeczności. Więcej zdjęć na dole strony.
  


Zapraszamy Szkolne Kluby Wolontariatu do udziału w kolejnej edycji zadania Stowarzyszenia Edukacyjnego Mickiewicz

Tegoroczna edycja nosi tytuł „Pikniki wolontariackie. Pokoloruj swoje emocje".

19 IX 2023 r. w godzinach 14:00 – 16:00 odbędzie się piknik integracyjny z podopiecznymi Świetlicy Terapeutyczno-Wychowawczej „Parasol” w Kluczborku i Domu Dziecka na terenie Centrum Kluczborska Bajka przy Świetlicy Terapeutyczno-Wychowawczej „Parasol” ul. Paderewskiego w Kluczborku.

11 X 2023 r. w godzinach 10:00 – 12:00 odbędzie się piknik integracyjny
z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Kluczborku na terenie DPS-u
ul. Wołczyńska w Kluczborku.

Zgłoszenie do udziału w piknikach:

19.09.2023 r. forms.office.com/e/znkkYPKK6u
11.10.2023 r. forms.office.com/e/gsGU90tUmm

Zgoda na udział w projekcie:  bit.ly/3PEipiQ

Kontakt z organizatorami:
Katarzyna Rakoczy – krakoczy@zsokluczbork.pl , 728939555
Lidia Mucha – lmucha@zsokluczbork.pl, 603255840

Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie
Powiększenie