Logo
Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku
ul. Mickiewicza 10, 46-200 Kluczbork
tel.: 77 418 12 70, 77 418 12 31
   
  

III Turniej Debat Oksfordzkich o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego


Podcasty omawiające tezy przygotowali dr Marek Białokur i dr Piotr Mazurkiewicz z Uniwersytetu Opolskiego. 
youtu.be/eaSQYxNLyhQ


 Do III Turnieju Debat Oksfordzkich o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego 
zakwalifikowały 4 drużyny: I Liceum Ogólnokształcące im. Lotników Polskich w Oleśnie, Zespół Szkół Ogólnokształcących STO w Kluczborku, II LO im. M. Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu, Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku i drużyna rezerwowa I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza w Namysłowie. 

 Tezy na tegoroczny turniej debat oksfordzkich

 

1. Zwiększenie roli wojewodów względem roli samorządu wojewódzkiego spowoduje lepsze warunki dla rozwoju województwa.

2. Utworzenie samorządu wojewódzkiego w 1998 r. miało decydujący wpływ na proces kształtowania się regionalnej tożsamości.

3. Najlepszym rozwiązaniem dla Polski w świetle reformy administracyjnej z końca XX wieku było utworzenie jednego – dużego województwa śląskiego.

4. Skuteczna walka mieszkańców województwa opolskiego w obronie jego utrzymania na mapie Polski to wydarzenie, które nie ma znaczenia dla pokolenia młodych mieszkańców regionu.

 Zapraszamy szkoły ponadpodstawowe do udziału w turnieju debat oksfordzkich. Tegoroczna edycja nosi tytuł III Turniej Debat Oksfordzkich o Puchar Marszałka Województwa Opolskiego poświęcony 25. Rocznicy Obrony Samorządu Województwa Opolskiego.

Turniej debat odbędzie się w środę 14 czerwca 2023 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Opolu. Planowany czas trwania wydarzenia to 9.00-16.00. Do dyspozycji mamy trzy sale: Orła Białego, Rodła i Posiedzeń Zarządu. Debatować będą cztery drużyny z opolskich liceów.

Wzorem ubiegłych lat zapewniamy przygotowanie merytoryczne uczniów w postaci nagrań wykładów online. Pod koniec maja zapraszamy drużyny wraz opiekunami na lekcję samorządności do Instytutu Śląskiego w Opolu, gdzie uczniowie będą mogli uczestniczyć również w spotkaniu ze świadkiem historii – z przedstawicielem Obywatelskiego Komitetu Obrony Opolszczyzny.

Drużynę maksymalnie 5 osobową mogą Państwo zgłosić do turnieju za pomocą formularza https://forms.office.com/e/hj5XJdJ5ei. Formularz będzie aktywny od dnia 27 kwietnia br. od godz. 19.00 do 5 maja br. do północy. 8 maja br. powiadomimy Państwa mailowo o wynikach zakwalifikowania się do turnieju. 

W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod adresami kblazewska@zsokluczbork.pl tel. 660 377 644 i postrowski@zsokluczbork.pl. 606 977 883.

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków samorządu Województwa Opolskiego. 


       

 

 


Załączniki: